10 דברים שחשוב לדעת על פונדקאות בחו"ל

 
10 הדברים שחשוב לדעת על פונדקאות בחו"ל:

1. ההורים המאושרים יכולים לקבל תעודת לידה על שמם, מיד בבית החולים, ללא צורך בתהליך אימוץ, אך רק במדינות מסוימות! אוקראינה היא אחת המדינות הבודדות שמאפשרות להשתחרר מבית החולים עם תעודת לידה על שמם של ההורים הטריים. תעודת לידה על שמכם, תחסוך מכם ביורוקרטיה משפטית, עלויות כספיות ושהייה ממושכת בחו"ל לאחר הלידה.

2. ניתן לבצע בדיקה גנטית לעובר עוד לפני החדרתו לרחם הפונדקאית, ובכך להימנע מהפלות ומהשלכות בלתי רצויות אחרות. הבדיקה מאפשרת לוותר במהלך ההריון על דיקור מי שפיר לאבחון תסמונת דאון.

3. אפשר לזהות את מין העובר עוד לפני החדרתו לרחם הפונדקאית (אם רוצים בכך). הליך זה מתבצע במסגרת הבדיקה הגנטית, בימים הראשונים שלאחר הפריית הביצית. כך, ניתן למעשה לבחור את מין העובר מראש.

4. כדאי להבטיח שמעקב ההריון מתבצע בפיקוח ישיר של רופא ישראלי שמכיר אתכם, זכה באמונכם ויוכל לדווח לכם באופן ישיר על בריאות הפונדקאית וההריון, על בירורים ובדיקות שיערכו וישתף אתכם בקבלת החלטות בכל שלב ושלב.

5. רצוי שהרופא שמבצע את שאיבת הביציות, יוכל להציע לכם ביצוע של ההליך במדינה בה מתנהל ההריון. כך, ניתן לבצע את ההפריה באמצעות ביציות טריות, ללא הקפאה. הליך זה הוא כמובן בעל סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

6. כדאי לבחור מראש בשירותי פונדקאות שמציעים גם הליך של תרומת ביצית במקרה הצורך. זאת על מנת שתוכלו לקבל טיפול המשכי במקרה שבו לא ניתן יהיה להשיג הריון באמצעות ביציות האם המיועדת. אם אכן תיעזרו בתרומת ביצית, מומלץ לבחור במרפאה שתערוך כבר בישראל את מכלול הבדיקות הגנטיות הדרושות, לפני התקדמות לשלבי ההפריה והריון בחו"ל.

7. חשוב לבדוק את טיבו ואמינותו של המרכז הרפואי המבצע את ההפריה, את החדרת העובר לרחם הפונדקאית ואת מעקב ההריון. חלק מהמדינות המציעות הליכי פונדקאות במחירים נגישים יחסית, אינן פועלות בכפוף לסטנדרטים רפואיים מערביים.

8. מומלץ ששירותי הפונדקאות יכללו גם סביבת מגורים עבור הפונדקאית, בסמיכות למרפאה בה מתבצע מעקב ההריון. במדינות רבות, המרחבים הם עצומים ומרחק פיסי רב בין הפונדקאית לבין הצוות הרפואי, עלול לפגוע בשיתוף הפעולה מצד הפונדקאית ולהזיק למעקב ההריון השוטף.

9. אם נעזרתם בתרומת ביצית וחשוב לכם לדעת שלילוד העתידי לא יהיו אחים ביולוגים בישראל, ניתן לבחור בשירותי פונדקאות שיבטיחו לכם שתורמת הביצית לא תרמה ביציות לישראלים נוספים. שימו לב - לא כל שירותי הפונדקאות לישראלים בחו"ל מציעים הבטחה זו.

10. שירות רפואי ישראלי מקצה לקצה שיציע לכם תהליך מלא, משאיבת הביצית, דרך איתור הפונדקאית ועד הלידה, יאפשר לכם לוותר על גורמים מתווכים שאינם רפואיים. כך, ניתן לחסוך בעלויות המושטות עליכם ועל הפונדקאית וליהנות מכתובת אחת לכל השאלות, בעברית ובפיקוח בסטנדרט ישראלי.זקוקים למידע נוסף? מעוניינים לבחון אם פונדקאות בחו"ל יכולה להתאים גם לכם?
פנו אלינו בוואטסאפ או השאירו פרטים בטופס ונתאם עמכם שיחת ייעוץ אישית, ללא עלות:
 

המרפאה לפוריות ולשירותי פונדקאות בחו"ל מקצה לקצה, נולדה כדי לעזור לכם, זוגות ישראלים, להגשים את החלום ולהרחיב את המשפחה. לעתים, הבריאה איננה רק תולדה של אהבה ואינטימיות ונדרש צוות רפואי מיומן, שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות וגם בשירותים מעבר לים.
מטרת הייעוץ והליווי שלי כרופא מומחה לפוריות, היא למצוא את דרכי הטיפול הנכונות ביותר להגשמת החלום בזמן הנכון ביותר עבורכם.
אני רואה עצמי מגוייס לעזור, לכוון, ללוות ולתמוך בכם לאורך כל שלבי המסע. מניסיוני, הטיפול בנושאי הרחבת המשפחה מאגד היבטים חוץ רפואיים ויש לתת את הדעת גם על ההיבטים הרגשיים והסוציאליים בתהליך.
אני כאן כדי לספק את הידע והכלים שיסייעו בידיכם להתמודד בהצלחה עם החוויה, עד לתוצאה המיוחלת.
בשמי ובשם צוות המרפאה, אני מאחל לכל אחד ואחת מכם להפיק את המרב מהידע שנפרס בפניכם ושבמהרה תגלשו באתרי הריון ולידה, אם זוהי משאלתכם. אני כאן עבורכם, גם בהריון הבא.
,שלכם
ד"ר אלי גבע

072-3951600

החזון שלנו בכמה מילים מד"ר גבע

על ד"ר אלי גבע

ד"ר אלי גבע
 מומחה לפוריות והפריה חוץ-גופית, מחלוצי הקפאת הביציות לשימור הפוריות, בוגר הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל-אביב. סיים את התמחותו ברפואת נשים במרכז הרפואי תל-אביב, בשנת 2002.

השלים תת-התמחות באנדוקרינולוגיה של פריון באוניברסיטת קליפורניה, סאן-פרנסיסקו, ארה"ב, בשנים 2001-1999 ובהמשך עסק שנתיים במחקר בסיסי במכון ויצמן למדע. עד לשנת 2004 שימש רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי תל-אביב ובהמשך כרופא בכיר באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי וולפסון, חולון.
כיום, משמש רופא בכיר ביחידה להפריה חוץ גופית בהרצליה מדיקל סנטר בשירותי בריאות כללית ובמכבי שירותי בריאות.


ד"ר גבע פרסם למעלה מ-50 מאמרים מקוריים וזכה בפרסי האגודה האמריקאית למחקר בגינקולוגיה, האגודה האמריקאית לפוריות, האגודה הישראלית למיילדות, הקרן הלאומית למדעים ועוד.

חבר האגודה האמריקאית לפוריות (ASRM), האגודה הארופאית לפוריות (ESHRE), האגודה האמריקאית לאנדוקרינולוגיה (ES) והאגודה האמריקאית להפרעות אנדרוגניות (AES). כמו כן, הינו חבר האגודה הישראלית לגינקולוגיה ומיילדות והאגודה הישראלית לפוריות (איל"ה).
פונדקאות בחו"ל היא תהליך מרגש שמאפשר לרבים להפוך למשפחה, או להרחיב אותה.

המחשבה על פונדקאות מעוררת שאלות רבות: האם אפשר לבחור את מין העובר? מה לגבי בדיקות גנטיות? מהם ההבדלים בין המדינות השונות שמאפשרות לישראלים תהליך פונדקאות? האם יתכן שלילד/ה יהיו אחים ביולוגיים בישראל?

כאן למטה, ריכזנו את 10 העובדות העיקריות שכדאי לדעת על התהליך. אם אתם או יקיריכם שוקלים פונדקאות, ידע עדכני וברור על מכלול האפשרויות הקיימות, יגביר את תחושת הביטחון ויסייע בקבלת ההחלטות הנכונות.


קראתם וזקוקים למידע נוסף? מעוניינים לבחון אם פונדקאות בחו"ל יכולה להתאים גם לכם?
פנו אלינו בוואטסאפ או השאירו פרטים בטופס ונתאם עמכם שיחת ייעוץ אישית, ללא עלות: