בת או בן?
איך ניתן לקבוע את מין העובר באופן מדעי, עוד לפני ההיריון?

נתחיל בשורה התחתונה, ניתן לקבוע את מין היילוד טרם קליטת ההיריון, באופן מדעי ובוודאות.

איך עושים את זה?

נסביר קודם מה לא עובד:
רבים נתקלים בפרסומים שמסבירים כי קיום יחסים בתקופות שונות של הביוץ או באופן מסוים, משפיעים על מין היילוד.

השמועות אומרות, למשל, שזוגות אשר מעוניינים בבן, צריכים לקיים יחסים בדיוק בזמן הביוץ, כביכול בשל הסיבה שתאי זרע זכריים הם מהירים יותר אך לא עמידים לאורך זמן. בנוסף, שומעים על כל מיני דיאטות ופתרונות "קסם", אך כל אלה לא באמת משפיעים על מין היילוד.

מבחינה מדעית, אפילו שיטה כמו הפרדת זרע היא שנויה במחלוקת.

אז כיצד קובעים את מין היילוד?

בחירת מין היילוד מתאפשרת בהליך של הפריה חוץ-גופית עם אבחון גנטי טרום השרשתי.

הליך זה מאפשר גם להפחית את הסיכוי ללידה של ילוד בעל מחלה גנטית. האבחון מאפשר לקבוע את מיקום רצף ה-DNA של הזכר או הנקבה ולבחור באמצעות מיקרוסקופ פלואורוסנטי תא עוברי מהמין הרצוי. חשוב לציין כי בחירת מין העובר אינה מבטיחה כי ההיריון אכן ייקלט, אך אם כן, העובר יהיה מהמין המבוקש.

כיצד מגדילים את הסיכוי לקליטת ההיריון? התהליך מתאפשר הודות לשימוש בטכנולוגיה של הפריה חוץ-גופית ואבחון טרום השרשתי הכוללים את השלבים הבאים: השראת ביוץ ביתר, שאיבת ביציות והפרייתן עם תאי הזרע במעבדה, בדיקת העוברים ובהמשך החזרת העוברים הרצויים והבריאים לרחם.

ביופסיה של תא העובר מתבצעת ביום השלישי להתפתחותו במעבדה, בשלב בו העובר מורכב מ 8 תאים (בלסטומרים). במהלכה, נוטלים מהעובר תא אחד. התאים שנדגמו ישמשו לצורך האבחון הגנטי. העובר ממנו הוצאו התאים מוחזר לאחר הפעולה לאינקובטור, להמשך התפתחות עד ליום החמישי. חשוב לדעת שהליך זה אינו פוגע בעובר. החזרת עוברים ביומם החמישי משפרת משמעותית את ההסתברות לקליטת ההריון.
לפרטים על בחירת מין העובר, השאירו פרטים וניצור עמכם קשר:
לפרטים על בחירת מין העובר, השאירו פרטים וניצור עמכם קשר: