גם אם טיפול IVF לא צלח, וגם אחרי גיל 45:
אפשר להרחיב את המשפחה


 
מתי כדאי לחשוב על תרומת ביצית?

אם אישה או זוג מעוניינים להרחיב את המשפחה, כדאי לחשוב על תרומת ביצית במקרים הבאים:

1. גיל האישה מעל 45 (או קרוב לכך).

2. טיפולי IVF (הפריה חוץ גופית) נכשלו.

3. איכות ביציות ירודה אשר מביאה לכך שבטיפולי IVF (הפריה חוץ גופית), לא ניתן ליצור עוברים, או שהעוברים שנוצרים אינם תקינים.

4. אי ספיקה שחלתית מוקדמת, כלומר, חוסר תפקוד של השחלות כבר לפני גיל 40. תופעה זו יכולה להתרחש ללא סיבה ברורה, או על רקע סיבות ידועות, בהן: ניתוח קודם להסרת השחלות, ניתוחים אחרים באגן, עבר של טיפולים כימותרפיים או הקרנות, הפרעה גנטית או מחלות של מערכת החיסון, כמו למשל לופוס (זאבת).

5. מחלה גנטית של האם, שעלולה לעבר בתורשה. חשוב לציין שחלק מהמחלות ניתן לשלול באמצעות בדיקה גנטית לעובר, לפני החזרתו לרחם. תהליך זה נקרא אבחון טרום השרשתי (PGD). 
מה חשוב לדעת על תרומת ביצית?
 
יש לבצע בדיקות סקר גנטיות נרחבות לכל תורמת כדי לשלול נשאות של מחלות גנטיות וגם כדי לאתר גורמים גנטיים שעלולים לגרום להפלות או לכישלון של ההפריה מלכתחילה.


ניתן לבחור את המדינה ממנה מגיעה התורמת, בתנאי שבחרתם שירות שמציע אפשרות בחירה ואיננו מוגבל לתרומה ממדינה אחת בלבד.


חשוב לבחור בשירות שבו הנתרמת, מקבלת את כל הביציות של התורמת. מדוע?

אם הביציות של התורמת "מתפזרות" בין כמה נתרמות, חלקן יקבלו דווקא את הביציות האיכותיות פחות. כאשר כל הביציות של התורמת נמסרות לאותה נתרמת, ניתן לבחור מתוכן את הטובות ביותר, אלה שבסיכוי גבוה יותר ניתן להפרות אותן. כל ביצית מופרית, נוכל לגדל במעבדה במשך 5 ימים, בדומה להתפתחות עובר ברחם. עובר שהגיע ליום החמישי באופן תקין, הוא בעל הסיכוי הגבוה ביותר להיקלט כעובר וליצור היריון. כאשר כל הביציות של התורמת נמסרות לנתרמת אחת, ניתן כאמור להפיק מספר גדול יותר של עוברים תקינים. את העוברים העודפים, ניתן להקפיא, כך שבעתיד, ניתן יהיה להביא לעולם ילדים נוספים שיהיו למעשה אחים ביולוגיים מלאים.


תרומת ביצית מחו"ל, מאפשרת זמינות מיידית של ביציות בריאות והפחתת הסיכוי למחלות ותסמונת גנטיות. בנוסף, בחו"ל המבחר רב וניתן לבחור תורמת בהתאם לקריטריונים החשובים לאם המיועדת או להורים המיועדים.


לצורך ביצוע ההליך חשוב לפנות לרופא מנוסה, בעל רישיון לעסוק בתחום בישראל ובחו"ל, שיפקח על התהליך בעצמו. על הרופא לנהל את ההליך הרפואי, את הבדיקות הגנטיות של התורמת, הליך ההפריה, ההחזרה לרחם וכמובן ליווי ההיריון.


מומלץ לפנות לרופא בעל מרפאה עצמאית, שאינו תלוי בסוכנויות תיווך לאיתור תורמות. כך ניתן להפחית משמעותית את העלויות וגם להישאר בשליטה על כל שלבי התהליך.


אפשר לבחור את מין העובר מראש, על ידי אבחון טרום השרשתי לעוברים (PGD), לפני ההחזרה לרחם.


ניתן להיעזר בפונדקאית, כאשר האם המיועדת אינה יכולה לשאת את ההיריון וללדת, מכל סיבה רפואית כלשהי.

 
לפרטים על תהליך תרומת ביצית ולתיאום שיחת ייעוץ מקצועית ללא עלות, השאירו פרטים:
 

החזון שלנו בכמה מילים מד"ר גבע

המרפאה לפוריות נולדה כדי לעזור לכם, להגשים את החלום ולהרחיב את המשפחה. לעתים, הבריאה איננה רק תולדה של אהבה ואינטימיות ונדרש צוות רפואי מיומן, שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות וגם בשירותים מעבר לים.
מטרת הייעוץ והליווי שלי כרופא מומחה לפוריות, היא למצוא את דרכי הטיפול הנכונות ביותר להגשמת החלום בזמן הנכון ביותר עבורכם.
אני רואה עצמי מגוייס לעזור, לכוון, ללוות ולתמוך בכם לאורך כל שלבי המסע. מניסיוני, הטיפול בנושאי הרחבת המשפחה מאגד היבטים חוץ רפואיים ויש לתת את הדעת גם על ההיבטים הרגשיים והסוציאליים בתהליך.
אני כאן כדי לספק את הידע והכלים שיסייעו בידיכם להתמודד בהצלחה עם החוויה, עד לתוצאה המיוחלת.
בשמי ובשם צוות המרפאה, אני מאחל לכל אחד ואחת מכם להפיק את המרב מהידע שנפרס בפניכם ושבמהרה תגלשו באתרי הריון ולידה, אם זוהי משאלתכם. אני כאן עבורכם, גם בהריון הבא.
,שלכם
ד"ר אלי גבע


תרומת ביצית מאפשרת לנשים ולזוגות רבים, להשיג היריון ולהרחיב את המשפחה. כדאי לדעת שתרומת ביצית באמצעות הגורם המקצועי הנכון, כוללת מגוון יתרונות, כמו סקירה גנטית מעמיקה מראש ואפילו בחירת מין העובר.
 
לפרטים על תהליך תרומת ביצית ולתיאום שיחת ייעוץ מקצועית ללא עלות, השאירו פרטים: